GIETEN Het gaat goed met de voorinschrijving halve marathon Magnesium Run van Gieten, die op zaterdag 9 mei wordt gehouden. Er wordt dan gestreden om het open noordelijk kampioenschap.
Uit alle delen van het land melden hardlopers zich aan. Van Leiderdorp tot Heerenveen en van Zuidhorn tot Rotterdam.
Niet alleen ervaren atleten staan over enkele maanden in het startvak op de gezellige brink in Gieten, maar ook mannen en vrouwen die voor de eerste keer de afstand van 21 kilometer en 100 meter gaan afleggen.
Zoals bijvoorbeeld Noa van den Berg. De 26-jarige inwoonster van Gieterveen is hard aan het trainen om na de halve marathon de medaille, de spons en het flesje water in ontvangst te kunnen nemen.
Noa werkt bij Bakkerij Job in Gieten. Dankzij Bakkerij Job krijgen de vrijwilligers ’s morgens heerlijke Gieter koek bij de koffie. En dat wordt altijd weer gewaardeerd.
Noa van den Berg maakt zaterdag 9 mei in Gieten haar debuut op de halve marathon. Foto: Esmée Prummel
